29 stycznia 2017
Blog VillaMedic Psycholog sportu - Dlaczego warto skorzystać? Rozmowa z Radkiem Majewskim

Psycholog sportu – Dlaczego warto skorzystać? Rozmowa z Radkiem Majewskim

Trening mentalny, trening motywacyjny, terapia w sporcie. Coraz częściej te i podobne im hasła pojawiają się w internecie, mediach czy wywiadach. Kim jest i czym zajmuje się w Polskich realiach psycholog sportu i dlaczego warto skorzystać ze spotkania z nim postaram się przybliżyć Wam w moim artykule i wywiadzie z obecnym zawodnikiem Lecha Poznań – Radkiem Majewskim.
18 stycznia 2017
Blog VillaMedic - Pierwsza wizyta u psychologa – termin wyznaczony… i co dalej?

Pierwsza wizyta u psychologa – termin wyznaczony… i co dalej?

Kiedy w Twojej głowie decyzja zapadła zaczynasz szukać „kogoś” dla siebie. Czytasz opinie w internecie i na forach. Pytasz o kontakt lub poradę w wyborze znajomych którzy wiesz, że mają takie doświadczenia za sobą. Im więcej myślisz o spotkaniu z psychologiem tym więcej rodzi się w Twojej głowie wątpliwości z tym związanych.
26 stycznia 2016
Blog VillaMedic - Jakim błędom myślenia najczęściej ulegamy?

Jakim błędom myślenia najczęściej ulegamy?

Zgodnie z zasadami terapii poznawczo–behawioralnej każdą sytuację problemową charakteryzuje pięć czynników, które na siebie wpływają:
  • • otoczenie (czyli środowisko, kultura w jakiej żyjemy),
  • • reakcje fizyczne,
  • • nastroje i emocje,
  • • zachowania oraz myśli.
Wyobraźmy sobie sytuację w której młody chłopak idzie szkolnym korytarzem (otoczenie) i widzi dziewczynę z równoległej klasy, która mu się podoba. Czuje lekkie zdenerwowanie (emocje) i serce zaczyna mu bić szybciej (reakcje fizyczne).
9 stycznia 2016
Blog VillaMedic - Noworoczne postanowienia, a wyznaczanie celów

Noworoczne postanowienia, a wyznaczanie celów.

Pierwsze dni stycznia każdego roku to czas finansowych „żniw” dla klubów fitness, salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej, dietetyków, prawników prowadzących sprawy rozwodowe i portalów randkowych. Tysiące ludzi zaczynają realizować swoje noworoczne postanowienia: „schudnę”, „zadbam o swoje zdrowie”, „zadbam o swój wygląd”, „będę szczęśliwa/ szczęśliwy!”. Robią pierwszy krok – zapisują się na konsultację, wizytę czy trening. Niestety niewielu z nich wytrwa […]
5 stycznia 2016
Blog VillaMedic - Autoerotyzm, czyli skąd się wzięło zamieszanie wokół masturbacji?

Autoerotyzm, czyli skąd się wzięło zamieszanie wokół masturbacji?

Masturbacja (z łaciny: masturbare, masturbatio manus (ręka), turbatio (zamieszanie)) definiowana przez Johna Bancrofta w podręczniku „Seksualność człowieka” jako „samopobudzanie prowadzące do osiągnięcia przyjemności seksualnej i orgazmu”.
17 grudnia 2015
Blog VillaMedic - „Ma jeszcze czas” – czy na pewno?

„Ma jeszcze czas” – czy na pewno?

  Na pozór wszystko wygląda bardzo dobrze. Dziecko jest grzeczne, zjada posiłki, przesypia całą noc, zgodnie bawi się zabawkami, uśmiecha się, płacze, reaguje, czuje – wszystko jest w porządku. Dziecko stawia pierwsze kroki, a zanim się rodzic obejrzy idzie do przedszkola. Często dopiero wtedy na tle rówieśników i w relacjach z nimi rodzice obserwują różnice w stopniu rozwoju, w tym […]
10 grudnia 2015
Blog VillaMedic - Znaki świadczące o nadchodzącym rozpadzie związku

Znaki świadczące o nadchodzącym rozpadzie związku.

W każdym związku zdarzają się kłótnie, trudności w komunikacji, odczucie przytłoczenia problemami. Wielu parom udaje się rozwiązać spory i dalej razem iść przez życie. W innych związkach konflikty narastają a poczucie niezadowolenia z relacji przybiera bardzo wysoki poziom. Na co zwrócić uwagę aby w porę interweniować jeśli chcemy ratować związek? John Gottman jest światowym pionierem w dziedzinie badań nad związkami […]
5 grudnia 2015
Blog VillaMedic - Jak rozpoznać, że masz do czynienia z osobą, która może Cię okłamać, oszukać lub skrzywdzić w inny sposób?

Jak rozpoznać, że masz do czynienia z osobą, która może Cię okłamać, oszukać lub skrzywdzić w inny sposób?

Poznajemy nowe osoby, zawieramy znajomości, wchodzimy w związki i decydujemy się zaufać ludziom, którzy nam się podobają, zrobili na nas dobre wrażenie, wydają się mieć dobre intencje i deklarują, że im na nas zależy. Niestety zdarza się, że boleśnie doświadczamy, iż nasze wybory były błędne – zaufaliśmy „niewłaściwym” ludziom, którzy oszukali nas i skrzywdzili. Czy mamy szanse, aby na podstawie […]
5 grudnia 2015
Logo Full VillaMedic

Na wstępie

Z przyjemnością witamy Was na naszym blogu którego funkcjonowanie będzie poświęcone działalności Centrum Terapii VillaMedic. Znajdą tu Państwo artykuły związane z radzeniem sobie z problemami życia codziennego, różnymi formami proponowanej przez nas terapii oraz problematyką naukową. Wierzymy, że wśród publikowanej tematyki znajdziecie Państwo wiele wartościowych informacji.