30 września 2017
Blog VillaMedic - Jakwychować dziecko na pewnego siebie człowieka

Jak wychować dziecko na pewnego siebie człowieka?

Jak wychować dziecko na pewnego siebie człowieka, świadomego siebie, swoich mocnych stron i atutów? Zadanie do najprostszych z pewnością nie należy, ale i do niemożliwych też nie.
30 września 2017
Blog VillaMedic - Porozmawiaj my o seksie bez tabu, czyli pierwsza wizyta u seksuologa

Porozmawiajmy o seksie bez tabu, czyli pierwsza wizyta u seksuologa

Porozmawiajmy o seksie bez tabu. Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Wychowani często w domach w których o seksie się nie mówiło jak mamy na głos wypowiedzieć swoje pragnienia czy potrzeby? Jak zacząć? O czym powiedzieć?
22 września 2017
Blog VillaMedic - Emocje – one po prostu są

Emocje – one po prostu są

Emocje – one po prostu są, towarzyszą Nam każdego dnia. Doświadczamy ich nie tylko w głowie ale w całym ciele. Przeżywamy, odczuwamy, radzimy sobie, umiemy je nazwać i odróżnić. Emocje są. Nie dzielimy ich na dobre i złe, lepsze i gorsze czy pożądane i niepożądane, ponieważ wszystkie emocje których doświadczamy ułatwiają Nam poznanie samego siebie i co najważniejsze akceptację i miłość do siebie i innych.
22 września 2017
Blog VillaMedic - Jak uczyć dziecko samodzielności

Jak uczyć dziecko samodzielności?

Jak uczyć moje dziecko samodzielności? Z tym pytaniem musi zmierzyć się każdy rodzic najpóźniej w momencie kiedy ukochana pociecha idzie do pierwszej klasy, ale nie warto czekać na ostatnią chwilę. Bez względu na to czy masz w domu dwu-, trzy- czy sześciolatka naukę samodzielności warto zacząć już w tej chwili.
22 września 2017
Blog VillaMedic - Trudny czas trudnych pytań

Trudny czas trudnych pytań

W każdej rodzinie nadchodzi moment kiedy Nasze dziecko zaczyna odkrywać świat, a co za tym idzie stale pojawiają się coraz to ciekawsze tematy, które często sprzyjają powstawaniu wyjątkowo trudnych pytań. Jeśli zastanawiacie się jak najłatwiej odpowiedzieć na dziecięce pytanie aby wyjaśnienie było zgodne z rzeczywistością i jednocześnie dostosowane do wieku Naszej pociechy koniecznie przeczytajcie wywiad
19 września 2017
Blog VillaMedic - Jak być dobrym rodzicem

Dobry rodzic jest… No właśnie jaki powinien być dobry rodzic?

Dobry rodzic jest… cierpliwy, wyrozumiały, troskliwy… iście perfekcyjny. Takimi i podobnymi tym cechami napychane są w kolorowych magazynach, forach i instagramie głowy młodych lub przyszłych rodziców.
19 września 2017
Blog VillaMedic - Życie towarzyskie dziecka

Czas na przyjaźń, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o życiu towarzyskim Twojego malucha

Czas na pierwszą przyjaźń przychodzi w momencie kiedy Nasze dziecko trafia do pierwszej grupy rówieśniczej. Część dzieci ma zatem przyjaciół od przedszkola, część od podstawówki, a część nawet od zawsze. Przyjaźń nie jedno ma imię, dlatego warto pamiętać, że dziecięca przyjaźń, aby była prawdziwa nie musi trwać całe życie, a wszystkie tajemnice przyjaźni znajdziecie w wywiadzie z Karoliną Kowalską.
14 września 2017
Blog VillaMedic - Ach, śpij kochanie - czyli zbliża się pora snu

Ach śpij, kochanie – czyli zbliża się pora snu

Ach śpij, kochanie, Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz – dostaniesz... Zbliża się pora snu, ale nasza pociecha ani myśli o położeniu się do łóżka. Nie pomagają czytanki, nie ratują kołysanki.
29 stycznia 2017
Blog VillaMedic Psycholog sportu - Dlaczego warto skorzystać? Rozmowa z Radkiem Majewskim

Psycholog sportu – Dlaczego warto skorzystać? Rozmowa z Radkiem Majewskim

Trening mentalny, trening motywacyjny, terapia w sporcie. Coraz częściej te i podobne im hasła pojawiają się w internecie, mediach czy wywiadach. Kim jest i czym zajmuje się w Polskich realiach psycholog sportu i dlaczego warto skorzystać ze spotkania z nim postaram się przybliżyć Wam w moim artykule i wywiadzie z obecnym zawodnikiem Lecha Poznań – Radkiem Majewskim.
18 stycznia 2017
Blog VillaMedic - Pierwsza wizyta u psychologa – termin wyznaczony… i co dalej?

Pierwsza wizyta u psychologa – termin wyznaczony… i co dalej?

Kiedy w Twojej głowie decyzja zapadła zaczynasz szukać „kogoś” dla siebie. Czytasz opinie w internecie i na forach. Pytasz o kontakt lub poradę w wyborze znajomych którzy wiesz, że mają takie doświadczenia za sobą. Im więcej myślisz o spotkaniu z psychologiem tym więcej rodzi się w Twojej głowie wątpliwości z tym związanych.